Барса почете Марадона с убедителен успех над Осасуна

Барселона записа категорична победа у дома над Осасуна с 4:0 в среща от испанската Ла Лига. Преди началото на двубоя каталунците почетоха великия Диего Марадона, който игра за „блаугранас“ през 80-те години на миналия век.

При първия гол на Барса имаше намеса на ВАР, но тя не отмени гола на домакините.

Домакините започнаха по-добре срещата и Унай Гарсия изчисти от голлинията изстрел на Филипе Коутиньо след добра комбинация преди това между Лионел Меси и Антоан Гризман. Логичното се случи в 29-та минута, когато Мартин Брайтуайт отбеляза след разбъркване в наказателното поле. В края на полувремето Гризман покачи на 2:0, а след почивката възпитаниците на Роналд Куман добавиха нови две попадения чрез Коутиньо и Меси. Така, Барса записа втори пореден успех с 4:0 във всички турнири след този над Динамо Киев в Шампионска лига през седмицата. Тимът вече заема седма позиция с 14 точки, докато Осасуна е 15-и с десет пункта. В следващия кръг Барселона гостува на новака Кадис, докато Осасуна приема у дома Бетис. /БГНЕС