Барса изстрада трите точки при визитата на Алавес

Барселона надигра Алавес с 1:0 като гост в среща от 22-ия кръг на испанската Ла Лига.

Играчите на Барселона ликуват след победния гол на Френки де Йонг.

На „Мендисороса“ каталунците доминираха в притежанието на топката, но трябваше да проявят търпение, преди да стигнат до ценния успех в края на мача. В герой за „блаугранас“ се превърна Френки де Йонг, който се разписа в 87-та минута след асистенция на новото попълнение Феран Торес.

В добавеното време на двубоя домакините останаха с десет души на терена след директния червен картон на старши треньора Хосе Луис Мендилибар. Барса се доближи отново на точка от четвъртия Атлетико Мадрид, като измести Реал Сосиедад, който завърши при нулево равенство в домакинството си на Хетафе. Алавес остава в зоната на изпадащите със 17 точки, на три от спасителния бряг.

В следващия кръг Барса приема шампионите от Атлетико, докато Алавес гостува на Елче. /БГНЕС