Байерн завърши годината с бой по "вълците", Левандовски изравни постижение на Роналдо

Отборът на Байерн Мюнхен разби Волфсбург с 4:0 у дома в първи мач от 17-ия кръг в Бундеслигата. За баварците това бе последен двубой за годината, като те вече имат преднина от девет точки на върха на класирането пред втория Борусия Дортмунд, който днес гостува на Херта.

Лева завършва 2021 година с общо 69 гола

На "Алианц Арена" домакините поведоха в резултата още в седмата минута чрез Томас Мюлер, а през втората част Дайо Упамекано, Лирой Сане и Роберт Левандовски добавиха нови три гола за Байерн. За Левандовски това бе гол номер 69 за 2021 година, с което полякът изравни постижението на Кристиано Роналдо от 69 попадения през 2013.

След този успех тимът на Юлиан Нагелсман вече има 43 точки, докато Волфсбург заема 12-та позиция с актив от 20 точки. За Байерн предстоят 20 дена почивка преди домакинството им на Борусия Мьонхенгладбах на 7 януари. /БГНЕС