България U21 с поражение в Нидерландия

Тимът на Нидерландия U21 победи състава на България U21 с 3:1 в квалификационен мач за Евро 2023. Мартин Минчев откри резултата в 19-ата минута за родните национали. Ян Маатсен изравни в 38-ата, а Джошуа Зиркзее вкара в 46-ата минута за 2:1 за домакините. Зиркзее реализира и в добавеното време на срещата, играна в Алмере, този път от дузпа.

Стартов състав на България: Дамян Христов – Виктор Попов, Симеон Петров, Валентин Антов, Атанас Чернев, Митко Митков, Илия Груев-младши, Филип Кръстев, Йоан Бауренски, Мартин Минчев, Силвестър Джаспър.

Селекционер: Александър Димитров

Нидерландците са втори във временното класиране на квалификационната група с 10 точки от 4 мача, лидер е тимът на Швейцария U21. Нашите младежки национали са с 6 точки от 5 двубоя и са с малки шансове да се класират за големия форум. /БГНЕС