Атлетик Билбао завоюва третата си Суперкупа на Испания

Атлетик Билбао ликува за трети път в своята история със Суперкупата на Испания, след като надви Барселона с 3:2 след продължения в драматичен финал, игран в Севиля.

Баските шокираха Барса в края за трета Суперкупа в историята си.

Каталунците на два пъти излизаха напред в резултата, но в крайна сметка непримиримият дух на баските им донесе първи триумф в надпреварата от 2015 година, когато тимът отново спря Барса след успех с 4:0. На „Естадио де ла Картуха“ „блаугранас“ поведоха в 40-та минута след гол на Антоан Гризман. Радостта на Роналд Куман и компания трая 120 секунди, след като Оскар де Маркос изравни след асистенция на Иняки Уилямс. Гол на Раул Гарсия бе отменен след около час игра, а Гризман вкара второто си попадение в 77-та минута след асистенция на Жорди Алба. Когато каталунците вече си мислеха, че са спечелили за 14-и път трофея, Асиер Виялибре изравни в заключителните мигове и вкара срещата в продължения. Там Атлетик продължи по възходяща и отбеляза в 94-та минута чрез Уилямс. До края на допълнителните 30 минути Барса така и не успя да се върне в двубоя, а за капак и голямата им звезда Лионел Меси бе изгонен с директен червен картон за първи път в кариерата си на "Камп Ноу". Така, Роналд Куман не успя да спечели първи трофей начело на „блаугранас“, докато с такъв се поздрави колегата му начело на Билбао Марселино Гарсия Торал. Атлетик победи в полуфиналите миналогодишния шампион Реал Мадрид след успех с 2:1 и заслужи отличието за трети път в своята историята след 1984 и 2015 години. /БГНЕС