Атланта шокира Маями с кош 4 секунди преди сирената

Атланта измъкна драматичен успех със 111:110 срещу Маями в мач от първия кръг на плейофите в НБА. Трей Йънг реализира победния кош 4 секунди преди сирената и помогна на Хоукс да завърши впечатляващ обрат, наваксвайки пасив от 16 точки. По този начин Атланта намали изоставането си в серията на 1-2 победи.

Атланта водеше на почивката на мача с 61:54. В третата четвърт Хийт вдигнаха оборотите и в един момент дръпнаха с 16 точки, за да затворят частта при 85:77. В последната част от мача обаче Атланта успя да намали пасива си до само точка, когато четири секунди преди края на мача Трей Йънг проби през центъра и вкара, с което тимът му стигна до успеха.

Именно младият гард бе най-активен за победителите, вкарвайки 24 точки и добавяйки 4 борби и 8 асистенции за 40 минути на паркета. Богдан Богданович пък се отчете с 18 точки, 8 борби и 6 асистенции.

В тима на Маями двете звезди Джими Бътлър и Бам Адебайо завършиха срещата с дабъл-дабъл. Бътлър вкара 20 точки и добави 10 борби и 8 асистенции, докато центърът записа 13 точки, 11 борби и 5 асистенции за 35 минути в игра.

Четвъртият мач от серията между двата отбора ще бъде в понеделник (25 април), рано сутринта отново в щата Джорджия. /БГНЕС