Алкарас записа 40-та победа за сезона в Умаг

Испанецът Карлос Алкарас започна по успешен начин защитата на титлата си от турнира в Умаг, Хърватия, след като победи словака Норберт Гомбос с 6-2, 6-3 в мач от втория кръг на надпреварата. 19-годишният Алкарас отрази всички седем възможности за пробив, които се откриха пред съперника му, като от своя страна реализира четири пробива за чистия успех, дошъл след час и 38 минути игра.

Преди година тийнейджърът спечели първа титла в кариерата си именно в Умаг, като след това той беляза сериозен скок в представянето си и спечели още четири трофея, включително два от Мастърс сериите, а от понеделник той се изкачи до пето място в световната ранглиста. Успехът на Алкарас бе 40-ти за него през сезона, като единствено Циципас е спечели повече мачове от началото на годината (42). Младият испанец има баланс 25-3 на клей за 2022.

В четвъртфиналите на турнира Алкарас ще срещне аржентинеца Факундо Банис. /БГНЕС