122-ият гол на Мертенс за Наполи прати тима на финал за Купата на Италия

Отборът на Наполи достигна до финала за Купата на Италия след домакинско равенство с Интер 1:1 на стадион „Сао Паоло“ в реванша от полуфиналите на надпреварата.

Петкратният носител на Купата на Италия Наполи триумфира за последно в надпреварата през 2014 година.

„Нерадзурите“ поведоха след едва две минути игра, когато Кристиан Ериксен се разписа директно от ъглов удар. Вина за попадението на датчанина носеше и стражът на неаполитанци Давид Оспина, който не прецени добре летежа на топката. Дрис Мертенс обаче изравни до края на първата част, а резултатът остана непроменен до края на срещата. Това бе 122-о попадение за белгиеца с екипа на „партенопеици“ във всички турнири, с което той стана и едноличен голмайстор за всички времена в историята на клуба. Така, с общ резултат от двата двубоя 2:1, благодарение на минималния си успех на „Сан Сиро“ преди четири месеца, възпитаниците на Дженаро Гатузо ще се изправят срещу Ювентус във финала на турнира в сряда, 17 юни, в италианската столица Рим. „Старата госпожа“ достигна до спора за трофея след нулево равенство в реванша с Милан и общ резултат 1:1 от двата мача с „росонерите“. /БГНЕС